Úvodní stránka
Aktuality
Historie
Infrastruktura
Úřední deska
Aktivity obce
Fotogalerie
Odkazy
Kontakt
 
 
Úřední deska Povinné infoUsnesení OZZastupitelstvoZpravodajeVyhláškyDotace obciRozpočet

Vítejte na oficiálních stránkách obce Záboří


 
Obrovský úspěch zábořských hasičů - 16.6.2007

Tradice hasičského sporu v Záboří má již dlouholetou tradici a mužstva žen, mužů a žáků se každoročně zúčastňují několika klání, ve kterých dosahují velmi dobrých výsledků. Nejinak je tomu i v letošním roce, ve kterém získaly oba týmy dospělých velké úspěchy. 26.5.2007 se uskutečnilo 1.kolo okrskové soutěže v požárním sportu v Zadních Zborovicích, kde za účasti 9 týmů mužů a dvou žen nenašli Zábořští konkurenci a v obou kategoriích postoupili do okresního kola.
  V sobotu 2.6.2007 proběhlo 2.kolo okresní soutěže v požárním sportu ve Vodňanech. Počasí sice sportovcům příliš nepřálo a první disciplinu-běh na 100 m s překážkami silně ovlivnil déšť, který se odrazil i na výsledných časech. Zábořská děvčata si vedla v této disciplíně bravurně a v celkovém výsledku měla 10 s náskok před druhým družstvem, který i přes mírnou ztrátu v odpoledním útoku udržela. Tím si zajistila postup do 3.kola krajských soutěží. I chlapci si vedli velmi dobře i přesto, že pro některé to byl opravdu "křest ohněm" a zúčastnili se podobné soutěže poprvé. Umístili se na celkovém 12.místě ze 17 družstev, což lze považovat za úspěch.

Z krajského kola, které proběhlo 16.6. ve Strakonicích  přinášíme článek, otištěný v Strakonickém deníku:

Historie v obci Záboří se úspěšně opakuje po 44 letech

Zábořský starosta hasičů pan Josef Vydra spolu s představiteli obce se upřímně radují z vynikajících výsledků místních hasiček. Z vlastních zdrojů odměňují ženy nejmenovaným tekutým mokem a společně s nimi oslavují v místním kulturním domě „U Cinků“ velkolepý úspěch, který naše obec zažila naposledy v roce 1963, kdy současný řidič pan Jindřich Votava a někteří rodiče soutěžících dosáhli téhož umístění. Družstvo našich hasiček reprezentovalo obec Záboří a vlastně i celé Strakonicko na „Krajské soutěži v požárním sportu“ na jedničku s hvězdičkou. Ve Strakonicích na stadionu nastoupily na štafetu a útok nejen „zabořačky“, ale též nejlepší družstva konkurentek něžného pohlaví z celého Jihočeského kraje.
   Nadšení pro požární sport v naší obci získaly tyto ženy: Lenka a Věra Češkovy, Blanka Hrubá, Markéta Špátová, Kamila a Martina Petráškovy, Lucie Dočekalová, Barbora Merašická, Gabriela Chalupová a Eva Harášková, již před několika lety. Nenechaly nic náhodě. Zvolily si nejodbornější a nejzkušenější trenérku Věru Češkovou. Pod jejím pevným vedením trénovaly pravidelně jednotlivé disciplíny až k úplné dokonalosti, což přineslo, jak se říká, své ovoce. Při přípravě na jednotlivé soutěže ochotně poradil a pomohl pan Aleš Vaňáč a tím také on přispěl k vynikajícímu výsledku.  Naše ženy – hasičky - se probojovaly celkově ke 3 . místu. K tomuto mimořádnému úspěchu jim samozřejmě všichni blahopřejeme. 
   Myslím si, že hasičskému sportu budou i nadále věrny, svůj volný čas rády obětují tréninkům a opět se objeví na budoucích soutěžích na výsledné listině na jednom z předních míst. Právě tento sobotní úspěch je pro ně silnou motivací a my, občané Záboří, jsme na ně právem hrdi. Velké díky patří místním sponzorům :  ing. Josefu Slavíkovi, ing. Miroslavovi Augustinovi, firmě Pekon a Obecnímu úřadu Záboří, kteří finančně podpořili tuto soutěž.

 

Fotografie naleznete zde >>>

 

 

 

Stránky jsou optimalizovány pro IE 6 1024x768
Pro správné zobrazení stránek je nutné povolit zobrazení aktivního obsahu (Win XP)

© Michal Gutwirth 2006
michal.gutwirth@centrum.cz