Úvodní stránka
Aktuality
Historie
Infrastruktura
Úřední deska
Aktivity obce
Fotogalerie
Odkazy
Kontakt
 
 
Úřední deska Povinné infoUsnesení OZZastupitelstvoZpravodajeVyhláškyDotace obciRozpočet

Vítejte na oficiálních stránkách obce Záboří


 
Oddíl stolního tenisu

Oddíl stolního tenisu TJ Záboří byl založen v roce 1976.  Rok před tím, tj. v roce 1975 byla v Záboří dokončena výstavba nové sportovní haly, čímž vznikly prostory pro tuto sportovní činnost. Ustavující schůze oddílu  se konala 23.5.1976 a již pro soutěžní ročník 1976 -1977 (stolní tenis se hraje systémem podzim – jaro)  bylo přihlášeno 1 družstvo mužů do B skupiny okresní soutěže. První soupiska hráčského kádru měla 7 členů: Kůta Bohumil, Brada Václav, Brada František, Stejskal Milan, Stejskal Josef, Širc Pavel a Němeček Karel.  Členy  oddílu byli také Žižka Jaroslav, Hrubý Stanislav, Kulha Václav a Koutenský František.

Začátky v mistrovských zápasech nebyly vůbec jednoduché. Družstvo v průběhu soutěžního ročníku 1976-1977 ze 14 odehraných zápasů 2x zvítězilo a 1x remizovalo, ve zbývajících 11 zápasech odešlo poraženo. V konečné tabulce obsadilo 7. místo z 8 účastníků. Postupně však hráči získávali v trénincích a mistrovských zápasech zkušenosti a to se začalo  projevovat na výsledcích. Oddíl  se rozrůstal o nové členy z řad zájemců o tento sport a již v soutěžním ročníku 1978-1979 startovala v okresní soutěži 2 mužstva,  A tým mužů si zajistil postup do okresního přeboru.

V 70. a 80. letech minulého století pravidelně startovala 2 mužstva mužů v okresních soutěžích, A mužstvo v okresním přeboru a B mužstvo v okresní soutěži. Dále se několika ročníků  okresní žákovské soutěže účastnilo družstvo žáků z řad chlapců a dívek zdejší základní školy. Žákům se na trénincích a zápasech ve svém volném čase věnovali jako vedoucí pánové Brada František a Žižka Jaroslav. Od roku 1978 pořádá oddíl každoročně na Velikonoční pondělí ve sportovní hale velikonoční turnaj za účasti hráčů Jihočeského i Západočeského kraje.

V průběhu let se v oddíle vystřídala spousta  hráčů z okolních vesnic, ale i např. z Blatné (v Blatné vznikl oddíl stolního tenisu TJ až v roce 1989) a Strakonic. Na začátku 90. let došlo ještě k většímu posílení hráčského kádru a několik roků hrálo B mužstvo mužů okresní přebor a A mužstvo krajský přebor III.třídy, kde se utkávalo se soupeři i z dalších okresů Jihočeského kraje.

V posledním období došlo k úbytku zájmu i o tento sport , což se týká jak zábořského oddílu, tak i dalších v rámci strakonického okresu. V současné době má oddíl 6 členů a zároveň aktivních hráčů (1 soutěžní mužstvo). Družstvo mužů ve složení Slavík Jiří, Němeček Karel, Stejskal Milan, Ing. Zdeněk Soukup, Zdeněk Soukup ml. a Kůta Bohumil ml.  se účastní okresního přeboru, což je jediná okresní soutěž.

Aktuální výsledky sezóny 2008/2009 najdete zde --->

 

 

Stránky jsou optimalizovány pro IE 6 1024x768
Pro správné zobrazení stránek je nutné povolit zobrazení aktivního obsahu (Win XP)

© Michal Gutwirth 2006
michal.gutwirth@centrum.cz