Úvodní stránka
Aktuality
Historie
Infrastruktura
Úřední deska
Aktivity obce
Fotogalerie
Odkazy
Kontakt
 
 
Úřední deska Povinné infoUsnesení OZZastupitelstvoZpravodajeVyhláškyDotace obciRozpočet

Vítejte na oficiálních stránkách obce Záboří


 
Aktivity obce Záboří

Obec Záboří společně s dalšími subjekty vyvíjí mnoho aktivit, které mohou místní obyvatelé využít k trávení svého volného času či zpříjemnění vzájemného soužití v místě bydliště. Obecní úřad se podílí na přípravách Oslav Mezinárodního dne dětí, Mezinárodního dne žen, vítání občánků či závěrečného loučení žáků devátých ročníků se ZŠ, které již několik let probíhá na půdě obecního úřadu. Přispívá rovněž nemalou částkou na podporu sportu, jeho zásluhou vstoupila v roce 2006 volejbalová družstva mužů a žen do mistrovských soutěží v nových dresech. Pod záštitou starosty obce se konají v Záboří turnaje v halové kopané a šachu.

Organizovaná tělovýchova má v Záboří již více než padesátiletou tradici, v místní tělovýchovné jednotě se realizuje 127 sportovců v 6 aktivních oddílech, pozitivním jevem je rozhodně skutečnost, že velkou část členů TJ tvoří mládež. O velmi dobrých podmínkách k provozování sportu (sportovní hala, tenisové kurty, nové volejbalové hřiště) svědčí i to, že místní sportoviště jsou vyhledávána sportovci z okolních obcí a měst.

Ti, kteří vyhledávají taneční zábavy a plesy, si v Záboří rovněž přijdou na své. V místním kulturním domě U Cinků se tradičně konají dva plesy – hasičský a SRPDŠ, nouze není ani o taneční zábavy, které bývají hojně navštěvovány.

V obci působí rovněž sbor dobrovolných hasičů, který se má čile k světu. Pořádá společně s obecním úřadem mnoho akcí, počínaje plesem a oslavou dne dětí konče. Hasiči nezapomínají ani na cvičení a hasičský sport, mužstvo žen patří mezi nejlepší v okrese.

Nabídka aktivit v Záboří je tedy poměrně pestrá a určitě v tomto případě platí stará otřepaná fráze: „Kdo hledá, najde“!

Organizace v obci:

     TJ ZD Záboří
     SDH Záboří

 

 

 

Stránky jsou optimalizovány pro IE 6 1024x768
Pro správné zobrazení stránek je nutné povolit zobrazení aktivního obsahu (Win XP)

© Michal Gutwirth 2006
michal.gutwirth@centrum.cz